fbpx

Здраво, разновидно и вкусно!

Prodimed ви нуди широк спектар на висококвалитетни и вкусни хранливи производи, развиени во компанијата, за поддршка на програмата во фазата на ресетирање и закрепнување.

Таа помага во закрепнување на телото и го активира согорувањето на мастите. Здрава храна, богата со протеини и што е можно помалку јаглехидрати. Супи, главни оброци, десерти, пијалоци и закуски, со вистинските минерали и витамини, скроени спрема вашиот план за здрава тежина.

Оваа диета е дополнета со нашите заштитени додатоци за во исхраната, кои го поддржуваат и зајакнуваат вашето тело и ум во секоја фаза на програмата Prodimed.

Портокал

Праска и манго

Цитрус

Кокос

Јагода и портокал

Маракуја и портокал

Ананас и манго

Смути од јагода и ананас

Зошто да изберете Prodimed оброци?

Соодветни хранливи материи

Диетата е прецизно скроена според програмата Prodimed. Таа го поттикнува согорувањето на мастите и помага да закрепне вашето тело. Со вклучените додатоци ги добивате сите хранливи материи коишто се му потребни на здраво тело.

Голема разновидност

Со широкиот асортиман, секој ден имате нешто ново на масата. Нешто вкусно секој ден. Производите се одлични за комбинирање со вкусните рецепти достапни во MyProdimed.

Врвен квалитет

Сите хранливи производи на Prodimed се развиени во блиска соработка со диететичари и научници за исхрана. Тие се подготвуваат од најфините, природни состојки

Добро избалансирано

За кратко време имате здрав оброк на масата. Избалансираната мешавина на производи гарантира дека нема да се почувствувате слаби или гладни ниту еден момент.

Лесно да се нарача преку MyProdimed

MyProdimed ви претставува јасна листа на асортиман. Само штиклирајте ги вашите омилени оброци, пијалоци и закуски. Нарачано денес, доставено утре. Во MyProdimed ќе најдете и вкусни рецепти за да ги направите вашите оброци уште повкусни!

Сè уште немате пристап до MyProdimed? Регистрирајте се овде.

Се прашувате дали Prodimed е вистинското за вас?

Сакате да знаете повеќе? Се прашувате дали програмата Prodimed одговара и за вас? Ако одговара, закажете консултација по телефон со еден од нашите диететичари. Бесплатно и без обврски!

Закажете состанок

  • Запознајте го вашиот диететичар.
  • Објаснување на програмата.
  • Персонализиран прилагоден план.
  • Пристап до MyProdimed.
  • Бесплатно и без обврски.
Закажете го состанокот.